Zpět na přehled
 

CW 400

Systémový ekvitermní regulátor CW 400 pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV patří k novým generacím regulátorů značky Junkers. Tato generace přichází s celou řadou komfortních funkcí, s jejichž pomocí lze vytápění a přípravu teplé vody přesně přizpůsobit Vašim potřebám.

Regulátor CW 400 však neposkytuje pouze nejvyšší tepelný komfort při nejmenší možné spotřebě energie. Plynové kotle Junkers lze s jeho pomocí velice snadno zkombinovat se solárním systémem.

 
Ekvitermní regulátor CW 400
Poznamenat
 

Výhody na první pohled:

 • snadná obsluha
 • vhodný pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (po doplnění příslušného počtu modulů MM 100)
 • velký grafický displej a dotyková tlačítka
 • možnost instalace na stěnu i vestavby do ovládacího panelu kotle
 • integrace veškerých solárních funkcí do systému regulátoru
 • maximální solární zisk díky patentovanému solárnímu algoritmu SolarInside
 • možnost ovládání před Android nebo iOS (nutno doplnit MB LAN)

Vhodný ke kotlům:
Cerastar, Ceramini, CerapurSmart, CerapurCompact, CerapurComfort, CerapurAcu, CerapurModul

 

Přehled regulátorů Cx Přehled regulátorů Cx Jedná se o nový kompatibilní systém regulace komunikující po dvoužilové busové sběrnici EMS. Právě kompatibilita nových regulátorů s řadou otopných soustav s různými zdroji je nejvýznamnější předností nové představované řady. Je vlastně logickým pokračováním předchozí regulační řady Fx. Značka Junkers dodává v současnosti kondenzační plynové kotle do celé Evropy. S jejich vývojem, se zpřísňující se legislativou a předpisy, se vylepšují i řídicí systémy otopných zařízení – jedná se především o ekvitermní nebo prostorové regulace. Z důvodu efektivnějsího využití spalného tepla je vhodné kondenzační kotel doplnit ekvitermním regulátorem, který reguluje soustavu v závislosti na venkovní teplotě. Venkovní čidlo zaznamenává jakékoli změny počasí a dle potřeby objektu a uživatelského nastavení reguluje teplotu výstupní otopné vody. Ekvitermní regulátor Junkers pak může být dále optimalizován dle vnitřní teploty příslušného vnitřního vytápěného prostoru. K tomu se obvykle doplňují dálková ovládání, jež plní i funkci vnitřního čidla, pokud tuto funkci při různých variantách spojení a prostorového uspořádání ve vytápěném objektu neplní již samotný ekvitermní regulátor.

Vlajkovou lodí nové řady je ekvitermní regulátor CW 400

CW 400 Spolupracuje se všemi současně dodávanými kondenzačními kotli Junkers nabízenými na českém trhu a do většiny se nechá i vestavět. Je vybaven týdenním programem se 6 spínacími časy na den, je schopný regulovat a řídit až 4 směšované nebo 3 směšované a 1 nesměšovaný otopný okruh na vytápění bez nutnosti dálkového ovládání, k tomu až 2 okruhy pro přípravu TV. Optimálně si poradí se solárním systémem jak pro přípravu TV tak s podporou vytápění. Pomocí kaskádových modulů dokáže řídit kaskádu až 16 kotlů. Již samozřejmostí u regulátorů Junkers je zobrazování případných servisních kódů poruch otopného zařízení doplněných čitelným textem.

Výhody na první pohled

 • intuitivní menu s podporou nekódovaného textu
 • ukazatel hodin a data s automatickým přepínáním letního a zimního času
 • funkce dovolená
 • možnost korekce prostorové teploty
 • programy vysušování podlahy pro náběh podlahového vytápění
 • cirkulačního čerpadlo TV
 • tepelná dezinfekce zásobníku TV
 • 2 měnitelné a přednastavené programy pro vytápění
 • možnost volby rychlosti zátopu a optimalizace otopné křivky

Po spojení regulátoru CW 400 s modulem MB LAN 2 je možné Aplikace JunkersHome pro řízení vytápění pomocí mobilního telefonu otopnou soustavu řídit na dálku prostřednictvím internetového spojení přes chytré mobilní telefony (s operačním systémem Apple iOS nebo Android), do nichž je nutné stáhnout aplikaci JunkersHome. Ekvitermní regulátor CW 400 je možné dle počtu řízených otopných okruhů a dispozic vytápěného objektu doplnit dálkovým ovládáním. Funkci dálkového ovládání zajišťují po dvoužilové sběrnici komunikující prostorové termostaty CR 10 (bez programování) nebo CR 100 (s možností týdenního programu).


Další nově nabízený ekvitermní regulátor je typ CW 100

Ekvitermní regulátor Junkers CW/CR 100 Ten se v základních vlastnostech od již uvedeného typu CW 400, zásadně neliší, nabízí ale komfort obsluhy pouze pro jednoduchou otopnou soustavu s jedním otopným okruhem na vytápění a jedním okruhem pro přípravu teplé vody v připojeném nepřímo ohřívaném zásobníku TV. Na rozdíl od starších typů regulátorů Junkers lze u CW 100 odpojit venkovní čidlo a z ekvitermního regulátoru se po přenastavení stává prostorový regulátor CR 100. Tuto možnost je možné využít i obráceně – z prostorového regulátoru je možné doplněním venkovního čidla a jednoduchým přenastavením změnit původní prostorový regulátor na ekvitermní CW 100.


Posledním novinkou v nabídce je základní neprogramovatelný Ekvitermní regulátor Junkers CW/CR 100 prostorový regulátor CR 10, který je vhodný pro jeden otopný okruh. Tento regulátor lze využít i jako dálkové ovládání pro regulátor CR 400.

 

Více informací k regulaci

Bytové domy

Možnosti řešení revitalizace topných soustav v bytových domech se značkou Junkers Bosch.

Prohlédnout si možnosti...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...
 

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci vědět, jak to funguje