Zpět na přehled
 

Solární vytápění a ohřev TV – Solar paket Vytápění 16 VK 120-2
Teplo a teplá voda ze slunce

Cenově zvýhodněný solární systém pro přípravu teplé vody a podporu vytápění s vakuovými kolektory na šikmou střechu s kondenzačním kotlem CerapurComfort o výkonu 16 kW.

Solární pakety Junkers splňují nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

Zvýhodněná cena solárního setu: 290 200 Kč bez DPH

 • Obrázek 1 z 5

   
 • Obrázek 1 z 5

   
 
Solární systém – Solar paket Vytápění 16 VK 120-2
Informační list výrobku
Poznamenat
 

Výhody na první pohled:

 • využívání obnovitelných energií snižuje závislost na rostoucích cenách energie
 • solární systém Junkers může ročně ušetřit až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění
 • dodatečná úspora energie díky patentovanému algoritmu SolarInside (15 % při přípravě teplé vody a 5 % při vytápění)
 • kombinace solárního systému a plynového kondenzačního kotle prodlužuje životnost celého systému
 • minimalizace tepelných ztrát díky vakuovým skleněným trubicím s dvojitou stěnou
 • vysoká kvalita a dlouhá životnost

Vakuové kolektory Junkers pro nejvyšší nároky - vysoký výkon, úspora místa a preciznost

Trubicové kolektory VK se na Vaší střeše budou skvěle vyjímat. Nespočívá to jen v jejich ušlechtilém vzhledu, ale též v jejich výjimečném výkonu, který oceníte především v přechodných období. To jim v poměru k ploše kolektoru a vysoké technické kvalitě umožňuje dosahovat po mnoho let vysokých tepelných zisků. Vakuové kolektory se dodávají v samostatných setech bez kotle a jsou tak variabilnější pro různé topné systémy.

Úspora energie se SolarInside

Kombinace kondenzační a solární techniky výrazně snižuje účty za energii. Princip je prostý: Solární systém a kondenzační kotel pracují zásadně "v týmu" - za každého počasí je tak zaručen konstantní komfort vytápění a ohřevu teplé vody. Díky patentovanému systému algoritmů SolarInside můžete navíc získat k průměrné 60 % roční úspoře energie při přípravě teplé vody ještě dalších 15 % a 5 % při vytápění.

Aktivní solární optimalizace

Inteligentní systém algoritmů ukládá data o solárním výnosu v místě instalace. Získaná data se porovnávají s aktuálními údaji o počasí a zjišťuje se možný solární výnos. Po porovnání může teplota v zásobníku při očekávání solárních výnosů klesnout o stanovenou hodnotu. K průměrné 60% roční úspoře při solárním ohřevu teplé vody tak můžete získat se SolarInside ještě navíc dalších 15 %.

Pasivní solární optimalizace

Solární optimalizace může na přání ovlivňovat také vytápění. Základem je využívání dodatečné sluneční energie, která se do budovy dostává přes jižní okna. Také zde, stejně jako u aktivní solární optimalizace, shromažďuje regulátor hodnoty o počasí v místě instalace ihned po uvedení do provozu .Když je dodatečná sluneční energie k dispozici, systém je schopen to rozpoznat a snížit náběhovou teplotu u vytápění. To umožňuje snížení spotřeby energie na vytápění až o dalších 5 %.

 
Kotlíková dotace

Na tento výrobek je možné čerpat podporu v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíkové dotace.

Aktivní solární optimalizace

Pasivní solární optimalizace

Patentovaný algoritmus Solar inside

Technické informace k jednotlivým produktovým variantám

Úsporný provoz
Úsporný provoz

Síla slunce pomáhá šetřit! Se solárními systémy Junkers spotřebujete ročně v průměru až o 60 % méně energie pro přípravu teplé vody a až o 30 % méně energie pro vytápění.

Nevyčerpatelný zdroj energie
Nevyčerpatelný zdroj energie

Narozdíl od obvyklých zdrojů energie, jako je například ropa, je sluneční energie nevyčerpatelným zdrojem. Využijte s tímto kolektorem trvalý zdroj tepla.

Aktivní ochrana klimatu
Aktivní ochrana klimatu

Solární získávání energie představuje aktivní ochranu klimatu. S tímto kolektorem můžete výrazně omezit emise CO2 Vaší domácnosti bez snižování komfortu bydlení.

Velmi tichý provoz
Velmi tichý provoz

Solární systémy Junkers pracují velmi tiše. To znamená, že i v kombinaci s kotli nebo průtokovými ohřívači Junkers se můžete spolehnout na velmi tichý komfort teplé vody a tepla.

Možnosti instalace
Možnosti instalace

Klasická montáž na střechu, do střechy, na plochou střechu nebo na fasádu? Tento piktogram Vám ukazuje (zleva shora doprava dolů) ve čtyřech polích, jak je možné kolektor namontovat.

Poloha
Poloha

Vodorovná nebo svislá poloha? Tento piktogram Vám na první pohled ukazuje, jaké máte možnosti.

Optimální pro ohřev vody v bazénu
Optimální pro ohřev vody v bazénu

Vlastníci bazénů zpozorněte: kdo již nechce za radost z koupání platit vysoké účty za energii, měl by přejít na sluneční energii. Žádný problém s tímto solárním systémem.

Set obsahuje:
- kondenzační kotel CerapurComfort ZSBR 16-3 E
- 7x kolektory VK 120-2 CPC
- uchycení (VKA 8, 2xVKA 9, 3xFKA 3-2)
- připojovací set FS 119
- solární modul MS 200
- expanzní nádobu SAG 25
- termostatický směšovač TWM 20
- plášť k SP 750
- střešní uchycení (3 x VKA 5, 3 x VKB 2)
- solární stanici AGS 10-2
- ekvitermní regulaci CW 400
- připojení AAS1
- expanzní nádobu SAG 50
- nemrznoucí kapalinu 2X SFV 20
- solární zásobník SP 750 Solar (objem 195 l) a plášť
- SBH
- předřadnou nádobu VSG 12
- VF A SF4 čidlo
Uvedený set se dodává i v provedení pro uchycení na plochou střechu
Směrnice EU pro fluorované skleníkové plyny 517/2014
 
Typ chladícího prostředku
Potenciál globálního oteplování - GWP (kgCO2-eq)
Plnicí množství chladícího prostředku (kg)
Plnicí množství chladícího prostředku (toCO2-eq)
Konstrukce chladicího okruhu
 

Efektivní propojení kondenzační a solární techniky!

Využijte nabídky cenově zvýhodněných solárních setů na šikmou střechu a plochou střechu. Solární sety si můžete objednat u všech autorizovaných prodejců Junkers.

Kombinace efektivní kondenzační techniky se solární energií je jedním z nejzajímavějších systémů budoucnosti. Nabídka vytápění a přípravy teplé vody musí dnes splňovat množství požadavků týkajících se energetické účinnosti, komfortu a šetrnosti k životnímu prostředí. Výhody těchto systémů lze využívat celkem snadno - díky novému patentovanému softwaru SolarInside.

Slunečné vyhlídky se solární energií

Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří. Se solárním systémem pro přípravu teplé vody lze ročně ušetřit v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody a v létě dokonce až 100 %. Se SolarInside lze navýšit průměrnou roční úsporu energie až o 15 %.

Podíl solární energie na přípravě teplé vody

Podíl solární energie na přípravě teplé vody Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Solární systémy pro ohřev vody vám ročně ušetří v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody. V létě dokonce až 100 %. Se SolarInside lze navýšit průměrnou roční úsporu energie až o 15 %.

Chcete ještě více využívat solární energii?

Pro nižší účet za vytápění a ohřev teplé vody Pak Vám doporučujeme solární systém, který nejen ohřívá vodu, ale současně podporuje i vytápění. Ušetřete až 30 % nákladů za energii na vytápění a se SolarInside lze úsporu za vytápění zvýšit až o 5 %.

Optimální propojení se solárními systémy

Aktivní solární optimalizace Pasivní solární optimalizace Pro optimální kombinaci plynových spotřebičů se solární energií vyvinul Junkers revoluční systém řízení. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství solárního záření a redukuji tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % vyšší úspora při přípravě teplé vody. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů.

Správná velikost pro optimální výsledky

Plocha kolektorů Vašeho solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti - tak dosáhnete optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. V průměru se počítá s denní potřebou teplé vody 40 l na osobu - z toho vyplývá potřebná plocha kolektoru přibližně 1,2 m² na osobu. Pro podporu vytápění je kromě dvojnásobné velikosti kolektorů nutný i tzv. kombinovaný zásobník.

Teplo ze tří světových stran

Solární systémy: teplo ze tří světových stran Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45 º jsou bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů.

 
get text from "https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/footnoteText/CS/7738560061"

Související výrobky

 • Akumulační zásobníky

  Akumulační zásobníky

  Zobraz výrobek

  Akumulační zásobníky

  Akumulační zásobníky jsou vhodné pro alternativní zdroje tepelné energie (např. tepelná čerpadla a solární kolektory).

  • Objem zásobníku v l: 500 – 954
  • Provedení: stacionární, válcové
  Přejít na výrobek Poznamenat
  26432
  Akumulační zásobníky
 • Akumulační zásobníky se solární vložkou

  Akumulační zásobníky se solární vložkou

  Zobraz výrobek

  Akumulační zásobníky se solární vložkou

  Akumulační zásobníky se solární vložkou jsou vhodné pro alternativní zdroje tepelné energie (např. tepelná čerpadla a solární kolektory).

  • Objem zásobníku v l: 495 – 932
  • Provedení: stacionární, válcové
  Přejít na výrobek Poznamenat
  26496
  Akumulační zásobníky se solární vložkou
 • Solární vakuové trubicové kolektory VK

  Solární vakuové trubicové kolektory VK

  Zobraz výrobek

  Solární vakuové trubicové kolektory VK

  Solární trubicové kolektory VK se na Vaší střeše budou skvěle vyjímat. Nespočívá to jen v jejich ušlechtilém vzhledu, ale též v jejich výjimečném výkonu. To jim v poměru k ploše kolektoru a vysoké technické kvalitě umožňuje dosahovat po mnoho let vysokých tepelných zisků.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  18432
  Solární vakuové trubicové kolektory VK
 • Kotel CerapurComfort (pouze pro vytápění)

  Kotel CerapurComfort (pouze pro vytápění)

  Zobraz výrobek

  Kotel CerapurComfort (pouze pro vytápění)

  CerapurComfort - již jméno prozrazuje, co umí nejlépe: zvýšení komfortu s úsporou energie. Nabízí maximální komfort vytápění a přípravy teplé vody, jednoduchou obsluhu, hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí. Zvláštní výhody: elektronicky řízené čerpadlo s mimořádně nízkou spotřebou energie a dodatečná zvuková izolace zajišťuje velmi tichý provoz…

  • Výkon kotle v kW: 3,7 – 40,8
  • Rozměry (výška x šířka x hloubka) v mm: 850 x 440 x 350
  Přejít na výrobek Poznamenat
  8832
  Kotel CerapurComfort (pouze pro vytápění)
 • Solární nepřímo ohřívané zásobníky

  Solární nepřímo ohřívané zásobníky

  Zobraz výrobek

  Solární nepřímo ohřívané zásobníky

  Díky solárním zásobníkům získáte velké množství teplé vody bez jakéhokoliv čekáni. Tento způsob ohřevu se používá tehdy, pokud se rozhodneme pro přípravu teplé vody ve spojení s plynovými závěsnými kotli a solární podporou.

  • Objem zásobníku v l: 290– 974
  • Provedení: stacionární, válcové
  Přejít na výrobek Poznamenat
  26497
  Solární nepřímo ohřívané zásobníky
 

Více informací k solárním systémům

Bytové domy

Možnosti řešení revitalizace topných soustav v bytových domech se značkou Junkers Bosch.

Prohlédnout si možnosti...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...
 

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci vědět, jak to funguje