Zpět na přehled
 

Kotel Bosch Condens (pouze pro vytápění)
Kotel, který Vás nadchne

Kondenzační kotel Bosch Condens 9000i přináší novou dimenzi do světa tepelné techniky. Kompletně přepracovaný design Vás přesvědčí. Důraz byl kladen nejen na elegantní vzhled, ale především na komfortní a intuitivní obsluhu, rychlou montáž a snadnou údržbu kotle. Především montážní firmy ocení vnitřní uspořádání komponentů, které jim nabízí více prostoru pro práci než kdykoliv předtím.

Kotle Condens 9000i jsou vybaveny energeticky úsporným oběhovým čerpadlem a splňují tak nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

 • Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
  Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i

  Obrázek 1 z 5

   
 • Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
  Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i - otevřený kryt s vestavěnou regulací CW 400

  Obrázek 1 z 5

   
 • Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
  Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i - řez kotlem

  Obrázek 1 z 5

   
 • Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
  Plynový kondenzační kotel Bosch Condens 9000i v interiéru

  Obrázek 1 z 5

   
Plynový kondenzační kotel Bosch Condens 9000i
Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
Informační list výrobku
Poznamenat
 

Výhody na první pohled:

 • Energeticky úsporný kondenzační kotel s vysokým rozsahem modulace až 1:10
 • Atraktivní design kotle se skleněným povrchem předního krytu kotle
 • Jednoduchá obsluha díky intuitivnímu dotykovému displeji
 • Snadná a rychlá montáž i údržba kotle
 • Stejné připojovací rozměry jako předchozí typy kotlů Junkers už více než 60 let

Kompletní již z výroby

Kotle Condens 9000i jsou vybaveny tepelným výměníkem WB 5 a energeticky úsporným oběhovým čerpadlem. Splňují tak nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody. Varianty s výkonem 20 a 30 kW mají navíc integrovaný trojcestný ventil a expanzní nádobu pro objemnější otopné soustavy.

Prvotřídní kvalita Bosch

Kotle Condens 9000i se vyznačují prvotřídní kvalitou značky Bosch. Jsou odolné a snadno se čistí. Ideálním příkladem je tepelný výměník odolný proti korozi, který je vyroben ze slitiny hliníku a křemíku.

Pravá chvíle pro výměnu kotle

Pro ty, co už doma kotel Junkers mají, máme další dobrou zprávu. Kotel Condens 9000i má stejné připojovací rozměry jako předchozí typy kotlů Junkers. To znamená, že nemusíte řešit velké stavební úpravy a stačí vybrat pouze vhodnou variantu pro Vaši domácnost.

 
Kotlíková dotace

Na tento výrobek je možné čerpat podporu v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíkové dotace.

Technické informace k jednotlivým produktovým variantám

Typ kotle
GC9000i 20
GC9000i 30
GC9000i 40
GC9000i 50
Energetický štítek
Provedení bílé/černé bílé/černé bílé bílé
Odtah spalin turbo turbo turbo turbo
Tepelný výkon [kW] 2,8 - 20,0 3,2 - 31,0 5,4 - 41,0 6,6 - 49,9
Třída NOx 5 5 5 5
Elektrické krytí [IP] X4D X4D X4D X4D
Rozměry kotle v/š/h [mm] 745/520/420 745/520/420 745/520/420 745/520/420
Celková hmotnost kotle bez obalu [kg] 48 48 42 47
Směrnice EU pro fluorované skleníkové plyny 517/2014
 
Typ chladícího prostředku
Potenciál globálního oteplování - GWP (kgCO2-eq)
Plnicí množství chladícího prostředku (kg)
Plnicí množství chladícího prostředku (toCO2-eq)
Konstrukce chladicího okruhu
 

Nové kondenzační kotle Bosch Condens 9000iW – kotle nejen s atraktivním designem

Nové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i Na Aquathermu v březnu 2016 byla představena nová generace kondenzačních kotlů s velmi zajímavým designem. Značka Junkers Bosch je na český trh uvedla letos na podzim a rozšířila tak nabídku v kondenzační technice.

Nová řada kondenzačních kotlů vyniká nejen jedinečným a unikátním designem se zaoblenými hranami a bílým případně černým sklem, ale i vysokou provozní spolehlivostí a účinností, velmi nízkými emisemi, jednoduchou instalací a intuitivním ovládáním. Zcela nový dotykový ovládací výklopný panel vede jednoduše uživatele k základnímu nastavení a po odklopení panelu má uživatel, případně servisní technik, možnost řešit další Možnost vložení regulace CW 400 do předního panelu kotle Condens 9000i detailní nastavení na ergonomicky umístěné ekvitermní regulaci CW 400. Robustní konstrukce nových kotlů je pečlivě řešena především s ohledem na možnost rychlé instalace, servisního přístupu z čela kotle a jednoduché údržby. Kotel má shodnou montážní připojovací lištu, jako mají kotle značky Junkers více jak 60 let. Díky osově přenastavitelnému adaptéru pro připojení odkouření a shodným připojovacím rozměrům lze výměnu za starší modely kotlů Junkers řešit rychle, bezproblémově a bez náročných stavebních úprav.

Plynový kotel Bosch Condens 9000i je na český trh dodáván ve čtyřech výkonech - 20, 30, 40 a 50 kW s velmi širokým rozsahem výkonové regulovatelnosti. Právě poměr mezi startovacím a maximálním výkonem, který je cca 1:10, je jednou z hlavních technických předností, kterou přivítá vzhledem k úspornějšímu a tiššímu provozu každý uživatel. Další významnou předností je možnost dovybavení kotle pohotově vestavitelným modulem pro internetové připojení a po stažení aplikace Junkers Home tak bude mít uživatel možnost ovládat kotel a otopnou soustavu prostřednictvím svého chytrého telefonu. Nová řada kotlů se tak snadno začlení i do již existující platformy “chytré domácnosti”.

Vnitřek kotle se vyznačuje precizní a do posledních detailů promyšlenou konstrukcí, testovanou řadou servisních praktiků. Vyniká proto velmi Řez kotlem Bosch Condens 9000i dobrou servisní přístupností, kvalitním a spolehlivým provedením všech dílů. Výměník kotle je řešen jako předchozí typy WB5 - ze slitiny Al-Si-Mg s řadou vývojových vylepšení. Kabely a svorkovnice elektrických připojení jsou provedeny v barevném odlišení dle příslušného určení. Svým umístěním je od sebe oddělena nízkonapěťová část, např. pro regulační moduly a čidla, od standardní, s 230 V přípojkami. Servisní technik se pak v kotli lépe orientuje a předejde se možným chybám v zapojení.

Nové řady kotlů Condens ve výkonovém provedení 20 a 30 kW jsou vybaveny elektronicky řízeným a energeticky velmi úsporným oběhovým čerpadlem. Tyto verze jsou standardně osazeny expanzní nádobou. Verze 40 a 50 kW je možno vestavitelným čerpadlem dovybavit, případně se vhodné čerpadlo doplňuje mimo kotel dle potřeby otopné soustavy, stejně tak jako expanzní nádoba. Dle potřeby pak bude možné ve všech výkonových verzích nahradit 3 bar vestavěný pojistný ventil za 4 bar z volitelného příslušenství.

 
get text from "https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/footnoteText/CS/7736701301"

Související výrobky

 • CW 400

  CW 400

  Zobraz výrobek

  CW 400

  Systémový ekvitermní regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (dle příslušenství)

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11457
  CW 400
 

Bližší informace k plynovým kondenzačním kotlům

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie Od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci si přečíst, jak to funguje
 

3D virtuální prohlídka

Prohlédněte si skutečné instalace plynových kotlů, solárního systému, tepelného čerpadla a jiných výrobků ve 3D aplikaci.

Prohlédnout si ukázkové instalace...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...