Zpět na přehled
 

CerapurModul (stacionární jednotka s vestavěným zásobníkem)
High-tech kompaktní řešení pro Váš dům

Stacionárních kondenzační jednotka CerapurModul Vám nabízí úspornou kondenzační technologii pro vytápění i přípravu teplé vody v jednom přístroji. Díky kombinaci vrstveného zásobníku a kondenzačního kotle získáváte vysoký komfort přípravy teplé vody i energeticky úsporné zařízení.

Kotle CerapurModul jsou vybaveny energeticky úsporným oběhovým čerpadlem a splňují tak nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

 • Obrázek 1 z 5

   
 • Kotel CerapurModul

  Obrázek 1 z 5

   
 
Kotel CerapurModul
Kotel CerapurModul
Informační list výrobku
Poznamenat
 

Výhody na první pohled

 • energeticky úsporný kotel s vysokým normovaným stupněm využití až 109 %
 • nejvyšší komfort přípravy teplé vody díky zásobníku s vrstveným ohřevem o objemu 100 l a 150 l
 • využití principu kondenzace i při přípravě teplé vody
 • funkce Eco pro přípravu teplé vody s až 10 % úsporou energie
 • elektronicky řízené čerpadlo s nízkou spotřebou elektrické energie
 • patentovaný algoritmus SolarInside pro optimální využívání solární energie
 • šetrný k životnímu prostředí obzvláště nízkými emisemi
 • optimalizovaný režim čerpadla
 • kompaktní rozměry kotlů pro úsporu místa
 • jednoduchá obsluha kotle díky elektronické řídicí jednotce Bosch Heatronic® III a textovému displej vestavěné regulace
 • na nestandardní provozní stavy kotle upozorní zvukový signál

Efektivní využití kondenzace pro přípravu teplé vody

Kotle řady CerapurModul nabízejí teplo a komfort teplé vody na vysoké úrovni. Výhodou spojení kondenzačního kombinovaného kotle s vrstveným zásobníkem je schopnost pracovat v kondenzačním režimu i po celou dobu přípravy a odběru teplé vody. Pro konečného uživatele to znamená efektivnější využití přídavného tepla obsaženého ve spalinách a mnohem menší provozní výdaje za nastavený komfort teplé vody.

High-tech technologie přípravy teplé vody

Moderní vrstvený způsob přípravy teplé vody umožňuje dosahovat až o 17 % vyšší účinnosti než u běžných zásobníků. Voda se ohřívá v externím tepelném výměníku, přitéká shora do zásobníku a opět se odebírá shora. Tak je stále k dispozici dostatečné množství teplé vody. V číslech: v této jednotce vrstvený zásobník o objemu 75 l poskytuje komfort přípravy teplé vody běžného 150 l zásobníku.

Optimalizovaný režim čerpadla

U kotlů CerapurModul funguje optimalizovaný režim čerpadla ve spojení s ekvitermní regulací a elektronickou řídicí jednotkou Bosch Heatronic® 3. Optimalizovaný režim se aktivuje, jakmile se připojí ekvitermní regulace. Tento optimalizovaný režim čerpadla šetří náklady na energii, neboť čerpadlo se přizpůsobí hydraulickému režimu zcela automaticky – běží jen tehdy, pokud je teplo skutečně požadováno.

Funkce Eco přípravy teplé vody

V rámci funkce Eco přípravy teplé vody si můžete vybrat režim „Comfort“ nebo obzvláště úsporný režim „Eco“. V režimu „Eco“ se ohřívá pouze část zásobníku tj. máte k dispozici dostačující množství teplé vody bez ztráty komfortu. V úsporném režimu „Eco“ lze tak snížit ztráty způsobené přirozeným chladnutím již ohřáté nevyužité vody. U solární varianty kotle CerapurModul Solar z tohoto režimu vyplývá ještě další výhoda – zvyšuje se objem vody, který může být sluncem ohřátý. Budete-li potřebovat větší množství teplé vody, jednoduše změňte režim na „Comfort“, tím se ohřeje větší množství vody v zásobníku, ale i tak bude příprava teplé vody díky vrstvenému způsobu přípravy teplé vody efektivní. Využíváním funkce Eco přípravy teplé vody získáte až 10 % úsporu energie.

 
Kotlíková dotace

Na tento výrobek je možné čerpat podporu v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíkové dotace.

Video

Patentovaný algoritmus Solar inside

Technické informace k jednotlivým produktovým variantám

Možnost kombinace regulace
Možnost kombinace regulace

Tento kotel je možno kombinovat se všemi prostorovými i ekvitermními regulátory Junkers. Proto se požadovaná teplota v obytných prostorech dá nejen plynule nastavit, ale hlavně spolehlivě, úsporně a rovnoměrně udržovat.

Výstražný zvukový signál
Výstražný zvukový signál

Tento kotel je vybaven vypínacím výstražným zvukovým signálem tj. na nestandardní provozní stav kotle Vás okamžitě upozorní zvukový signál.

109 %
109 %

Kondenzační technika využívá kromě spalovacího tepla také teplo obsažené ve spalinách. Výsledkem je normovaný stupeň využití až 109 %.

Úspora energie
Úspora energie

Tato funkce umožňuje komfortní přípravu teplé vody až s 10 % úsporou energie.

3-hvězdičkový komfort teplé vody
3-hvězdičkový komfort teplé vody

Tento kotel nabízí 3-hvězdičkový komfort teplé vody: to znamená, že teplá voda je k dispozici téměř okamžitě s konstantní výstupní teplotou.

Tichý provoz - *
Tichý provoz - *

Díky nejmodernější zvukové izolaci tento kotel téměř neuslyšíte - ani při zapalování plynového plamene.

Jednoduché ovládání
Jednoduché ovládání

Multifunkční textový displej regulátoru Vám poskytuje všechny nutné informace, a proto Vám bude obsluha připadat zcela jednoduchá.

Typ kotle
ZBS 14/100SE-3 MA
ZBS 22/100SE-3 MA
ZBS 30/150SE-3 MA
Energetický štítek
Odtah spalin turbo turbo turbo
Tepelný výkon [kW] 3,2 - 14,0 7,3 - 23,6 7,1 - 30,5
Objem zásobníku [l] 101 101 148
Minimální doba ohřevu na 60 °C [min] 27 23 20
Maximální průtočné množství TV při 40 °C [l/min] 13 13 16,5
Normovaný stupeň využití [%] 109 109 109
Třída NOx 5 5 5
Elektrické krytí [IP] X4D X4D X4D
Rozměry kotle v/š/h [mm] 1515/600/600 1515/600/600 1770/600/600
Celková hmotnost kotle bez obalu [kg] 108 108 128
Směrnice EU pro fluorované skleníkové plyny 517/2014
 
Typ chladícího prostředku
Potenciál globálního oteplování - GWP (kgCO2-eq)
Plnicí množství chladícího prostředku (kg)
Plnicí množství chladícího prostředku (toCO2-eq)
Konstrukce chladicího okruhu
 

Kompletní řada plynových stacionárních kondenzačních jednotek CerapurModul

Kompletní řada kondenzačních jednotek s vrstveným ohřevem teplé vody a elegantním designem nabízí kromě jiného i model CerapurModul-Smart vhodný do menších prostorů a solární variantu CerapurModul-Solar pro využití solární energie s algoritmem SolarInside.

Plynové kondenzační kotle CerapurModul Kondenzační jednotky CerapurModul vychází z řady kondenzačních kotlů Cerapur. Jsou složeny v jeden kompaktní celek se zásobníkem s vrstveným ohřevem teplé vody o objemech 75, 100, 150 a 210 litrů. Mezi hlavní přednosti této řady kotlů patří vysoký stupeň využití až 109 %, algoritmus SolarInside umožňující aktivní komunikaci se solárním systémem, zásobník s vrstveným ohřevem teplé vody, elektronická řídicí jednotka Bosch Heatronic® 3 a optimalizovaný režim čerpadla. Kotle CerapurModul a CerapurModul-Solar disponují navíc úspornými elektronicky řízenými čerpadly a funkcí Eco pro přípravu teplé vody. Všechny tyto spotřebiče se řadí Ekologicky šetrným výrobkům s třídou NOx 5 (< 70mg/kWh).

Díky tomu, že kondenzační jednotky řady CerapurModul využívají kondenzační teplo, dosahují účinnosti až 109 %, a to i při přípravě teplé vody. Ve srovnání se standardním zásobníkem teplé vody (s topnou spirálou) se zásobník s vrstveným ohřevem (bez topné spirály) vyznačuje vyšší účinností i větším množstvím ohřáté teplé vody, má větší výkonové číslo a podstatně kratší přípravu celého objemu zásobníku. V praxi to znamená, že např. zásobník s vrstveným ohřevem teplé vody o jmenovitém objemu 75 litrů nabízí komfort přípravy teplé vody jako běžný 150 l zásobník.

Čím je tohoto zvýhodnění dosaženo? Především nestandardním konstrukčním řešením zásobníku teplé vody bez topné spirály. Jedná se ve své podstatě o spojení klasického kombinovaného plynového kondenzačního kotle, kde je teplá voda ohřívána na principu průtokového ohřevu v sekundárním deskovém výměníku s akumulačním zásobníkem teplé vody, kde je ohřátá voda k dispozici v dostatečně velké zásobě. Ohřátá teplá voda se zde vrství již od počátku shora a od tohoto principu je odvozen i název zásobníku - zásobník s vrstveným ukládáním teplé vody.

Pro vysvětlení: doposud nejvíce používané zásobníky s nepřímým ohřevem teplé vody (ve spojení s plynovým kotlem) mají až na speciální konstrukční výjimky vždy jednu topnou spirálu. Pracují tak, že studená voda vstupuje do spodního prostoru zásobníku. Topná spirála, která plní funkci vnitřního sekundárního výměníku je umístěna ve spodní části zásobníku. Ohřátá voda vlivem přirozeného proudění stoupá vzhůru. V horním prostoru zásobníku je výstupní hrdlo pro odběr již ohřáté vody. Ve spojení s kondenzačním kotlem takovýto zásobník neumí využít maximum kondenzačního tepla oproti novému zásobníku s vrstveným ohřevem.

Funkce Eco pro přípravu teplé vody

Schéma funkce Eco u kotlů s vrstveným zásobníkem teplé vody Zásobník s vrstveným ohřevem teplé vody efektivně využívá energii, a tím šetří peníze, neboť náklady na přípravu teplé vody jsou nižší než u běžných zásobníků. Mimo výhod efektivních zásobníků s tímto ohřevem můžete u kotlů CerapurModul a CerapurModul-Solar využívat právě funkci Eco pro přípravu teplé vody, která přináší až 10 % úsporu energie. V rámci této funkce si můžete vybrat režim „Comfort” nebo obzvláště úsporný režim „Eco”. V režimu „Eco” se ohřívá pouze část zásobníku, a přesto máte k dispozici dostačující množství teplé vody bez ztráty komfortu. V úsporném režimu „Eco” lze tak snížit ztráty způsobené přirozeným chladnutím již ohřáté nevyužité vody.

U solární varianty kotle CerapurModul-Solar z tohoto režimu vyplývají ještě další výhody - zvyšuje se objem vody, který může být ohřátý sluncem. Budete-li potřebovat větší množství teplé vody, jednoduše změňte režim na „Comfort”, tím se ohřeje větší množství vody v zásobníku, ale i tak bude příprava teplé vody díky vrstvenému způsobu přípravy teplé vody velmi efektivní.

 
get text from "https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/footnoteText/CS/7738100485"

Související výrobky

 • CR 100

  CR 100

  Zobraz výrobek

  CR 100

  Prostorový regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  705
  CR 100
 • CW 100

  CW 100

  Zobraz výrobek

  CW 100

  Ekvitermní regulátor ke kotlům s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody, na systémy s jedním topným okruhem.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11456
  CW 100
 • CW 400

  CW 400

  Zobraz výrobek

  CW 400

  Systémový ekvitermní regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (dle příslušenství)

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11457
  CW 400
 

Bližší informace k plynovým kondenzačním kotlům

Bytové domy

Možnosti řešení revitalizace topných soustav v bytových domech se značkou Junkers Bosch.

Prohlédnout si možnosti...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...
 

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie Od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci si přečíst, jak to funguje