Nová řada regulátorů Junkers

Nová řada regulátorů Junkers
 

Na Aquathermu 2016 byla představena nová řada kondenzačních kotlů řady Condens 9000i s atraktivním designem. Zároveň i s dalšími novinkami se na veletrhu objevila i nová řada regulátorů s novými vlastnostmi a s novými rozšiřujícími moduly, které se na trh v těchto dnech již začaly dodávat.

Přehled regulátorů Cx Přehled regulátorů Cx Jedná se o nový kompatibilní systém regulace komunikující po dvoužilové busové sběrnici EMS. Právě kompatibilita nových regulátorů s řadou otopných soustav s různými zdroji je nejvýznamnější předností nové představované řady. Je vlastně logickým pokračováním předchozí regulační řady Fx. Značka Junkers dodává v současnosti kondenzační plynové kotle do celé Evropy. S jejich vývojem, se zpřísňující se legislativou a předpisy, se vylepšují i řídicí systémy otopných zařízení – jedná se především o ekvitermní nebo prostorové regulace. Z důvodu efektivnějsího využití spalného tepla je vhodné kondenzační kotel doplnit ekvitermním regulátorem, který reguluje soustavu v závislosti na venkovní teplotě. Venkovní čidlo zaznamenává jakékoli změny počasí a dle potřeby objektu a uživatelského nastavení reguluje teplotu výstupní otopné vody. Ekvitermní regulátor Junkers pak může být dále optimalizován dle vnitřní teploty příslušného vnitřního vytápěného prostoru. K tomu se obvykle doplňují dálková ovládání, jež plní i funkci vnitřního čidla, pokud tuto funkci při různých variantách spojení a prostorového uspořádání ve vytápěném objektu neplní již samotný ekvitermní regulátor.

Vlajkovou lodí nové řady je ekvitermní regulátor CW 400

Ekvitermní regulátor CW 400 Spolupracuje se všemi současně dodávanými kondenzačními kotli Junkers nabízenými na českém trhu a do většiny se nechá i vestavět. Je vybaven týdenním programem se 6 spínacími časy na den, je schopný regulovat a řídit až 4 směšované nebo 3 směšované a 1 nesměšovaný otopný okruh na vytápění bez nutnosti dálkového ovládání, k tomu až 2 okruhy pro přípravu TV. Optimálně si poradí se solárním systémem jak pro přípravu TV tak s podporou vytápění. Pomocí kaskádových modulů dokáže řídit kaskádu až 16 kotlů. Již samozřejmostí u regulátorů Junkers je zobrazování případných servisních kódů poruch otopného zařízení doplněných čitelným textem.

Výhody na první pohled

 • intuitivní menu s podporou nekódovaného textu
 • ukazatel hodin a data s automatickým přepínáním letního a zimního času
 • funkce dovolená
 • možnost korekce prostorové teploty
 • programy vysušování podlahy pro náběh podlahového vytápění
 • cirkulačního čerpadlo TV
 • tepelná dezinfekce zásobníku TV
 • 2 měnitelné a přednastavené programy pro vytápění
 • možnost volby rychlosti zátopu a optimalizace otopné křivky

Po spojení regulátoru CW 400 s modulem MB LAN 2 je možné Aplikace JunkersHome pro řízení vytápění pomocí mobilního telefonu otopnou soustavu řídit na dálku prostřednictvím internetového spojení přes chytré mobilní telefony (s operačním systémem Apple iOS nebo Android), do nichž je nutné stáhnout aplikaci JunkersHome. Ekvitermní regulátor CW 400 je možné dle počtu řízených otopných okruhů a dispozic vytápěného objektu doplnit dálkovým ovládáním. Funkci dálkového ovládání zajišťují po dvoužilové sběrnici komunikující prostorové termostaty CR 10 (bez programování) nebo CR 100 (s možností týdenního programu).

Další nově nabízený ekvitermní regulátor je typ CW 100

Ekvitermní regulátor Junkers CW/CR 100 Ten se v základních vlastnostech od již uvedeného typu CW 400, zásadně neliší, nabízí ale komfort obsluhy pouze pro jednoduchou otopnou soustavu s jedním otopným okruhem na vytápění a jedním okruhem pro přípravu teplé vody v připojeném nepřímo ohřívaném zásobníku TV. Na rozdíl od starších typů regulátorů Junkers lze u CW 100 odpojit venkovní čidlo a z ekvitermního regulátoru se po přenastavení stává prostorový regulátor CR 100. Tuto možnost je možné využít i obráceně – z prostorového regulátoru je možné doplněním venkovního čidla a jednoduchým přenastavením změnit původní prostorový regulátor na ekvitermní CW 100.


Posledním novinkou v nabídce je základní neprogramovatelný Prostorový regulátor nebo dálkové ovládání CR 100 prostorový regulátor CR 10, který je vhodný pro jeden otopný okruh. Tento regulátor lze využít i jako dálkové ovládání pro regulátor CR 400.

 

Související výrobky

 • CR 10

  CR 10

  Zobraz výrobek

  CR 10

  Prostorový regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV,

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11392
  CR 10
 • CR 100

  CR 100

  Zobraz výrobek

  CR 100

  Prostorový regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  705
  CR 100
 • CW 100

  CW 100

  Zobraz výrobek

  CW 100

  Ekvitermní regulátor ke kotlům s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody, na systémy s jedním topným okruhem.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11456
  CW 100
 • CW 400

  CW 400

  Zobraz výrobek

  CW 400

  Systémový ekvitermní regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (dle příslušenství)

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11457
  CW 400
 • Aplikace EasyRemote

  Aplikace EasyRemote

  Zobraz výrobek

  Aplikace EasyRemote

  Vlastníte chatu, ale když přijedete, je tam vždy nepříjemná zima? Když se vrátíte z dovolené, vítá Vás nevytopený byt nebo nepříjemně studený dům? Aplikace EasyRemote Vám nyní umožní řídit vytápění prostřednictvím Vašeho chytrého telefonu.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  12032
  Aplikace EasyRemote