Zpět na přehled
 

Kotel CerapurAcu (s vestavěným zásobníkem teplé vody)
S vestavěným zásobníkem teplé vody

Teplo a teplá voda v jednom přístroji, nejnovější technologie přípravy teplé vody s minimální potřebou prostoru - to je CerapurAcu. Kompaktní závěsný kondenzační kotel obsahuje vestavěný zásobník o objemu 42 l. Celý přístroj je jen 600 mm široký, 890 mm vysoký a 482 mm hluboký.

Plynové závěsné kotle s vestavěným zásobníkem jsou nejlepším řešením tam, kde chcete zajistit vysoký komfort přípravy teplé vody s možností odběru i na několika místech současně a přitom výrazně ušetřit místo.

Kotle CerapurAcu jsou nově vybaveny energeticky úsporným oběhovým čerpadlem a splňují tak nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

 • Obrázek 1 z 5

   
 • Plynový kondenzační kotel CerapurAcu

  Obrázek 1 z 5

   
 
Plynový kondenzační kotel CerapurAcu
Plynový kondenzační kotel CerapurAcu
Informační list výrobku
Poznamenat
 

Výhody na první pohled

 • energeticky úsporný kotel s vysokým normovaným stupněm využití až 109 %
 • nejvyšší komfort přípravy teplé vody díky zásobníku s vrstveným ohřevem o objemu 42 l
 • teplá voda a vytápění v jednom
 • konstantní teplota teplé vody na více odběrných místech najednou
 • využití principu kondenzace i při přípravě teplé vody
 • úspora místa díky montáži na zeď
 • šetrný k životnímu prostředí obzvláště nízkými emisemi
 • tichý provoz
 • jednoduchá obsluha kotle díky elektronické řídicí jednotce Bosch Heatronic® III a textovému displej vestavěné regulace
 • na nestandardní provozní stavy kotle upozorní zvukový signál

Více komfortu, menší potřeba místa

CerapurAcu s vestavěným zásobníkem připravuje teplou vodu prostorově a energeticky úsporným způsobem tzv. vrstveným ohřevem teplé vody. Voda je ohřívána vysoce výkonným výměníkem a přitéká shora do zásobníku, což vede k vrstvení vody. Tím je zajištěno dostatečné množství teplé vody, kdykoliv jí budete potřebovat.

Zařízení pro vytápění a přípravu teplé vody je nabízeno v jednom přístroji a jednoduše jej lze umístit na zeď - s CerapurAcu získáte prostor pro jiné domácí spotřebiče. Díky speciální funkci regulátorů FW/FR je možné nabíjecí čerpadlo vrstveného zásobníku použít i jako cirkulační čerpadlo teplé vody mezi kotlem a odběrným místem.

Teplá voda i v případě vychladlého zásobníku

Pokud zásobník obsahuje pouze studenou vodu, i přesto je zajištěn vysoký komfort přípravy teplé vody. Kotel změní provozní režim a připravuje vodu na principu průtokového ohřevu. V každém případě se můžete těšit z dostatku teplé vody, až 13 l za minutu.

High-tech technologie přípravy teplé vody

Vrstvený zásobník Vás přesvědčí: šetří peníze, neboť náklady na přípravu teplé vody jsou výrazně nižší než u běžných zásobníků. Vrstvený zásobník šetří místo, protože má velmi vysokou účinnost, a tím je - v poměru k výkonu teplé vody - o více než polovinu menší. V číslech: vrstvený zásobník s 42 l objemem nabízí komfort přípravy teplé vody běžného cca 90 l zásobníku. Na CerapurAcu je spolehnutí také z hlediska konstantní teploty. Ani při odběru vody na více odběrných místech současně nedochází k žádným nepříjemným "studeným překvapením".

 
Kotlíková dotace

Na tento výrobek je možné čerpat podporu v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíkové dotace.

Video

Patentovaný algoritmus Solar inside

Technické informace k jednotlivým produktovým variantám

Zásobník s vrstveným ohřevem
Zásobník s vrstveným ohřevem

Tento kotel nabízí maximální komfort teplé vody a nízké nároky na potřebu místa. To umožňuje vestavěný vrstvený zásobník.

Výstražný zvukový signál
Výstražný zvukový signál

Tento kotel je vybaven vypínacím výstražným zvukovým signálem tj. na nestandardní provozní stav kotle Vás okamžitě upozorní zvukový signál.

Ochrana před dětmi
Ochrana před dětmi

Ochrana proti změně nastavených parametrů.

109 %
109 %

Kondenzační technika využívá kromě spalovacího tepla také teplo obsažené ve spalinách. Výsledkem je normovaný stupeň využití až 109 %.

3-hvězdičkový komfort teplé vody
3-hvězdičkový komfort teplé vody

Tento kotel nabízí 3-hvězdičkový komfort teplé vody: to znamená, že teplá voda je k dispozici téměř okamžitě s konstantní výstupní teplotou.

Tichý provoz - *
Tichý provoz - *

Díky nejmodernější zvukové izolaci tento kotel téměř neuslyšíte - ani při zapalování plynového plamene.

Jednoduché ovládání
Jednoduché ovládání

Multifunkční textový displej regulátoru Vám poskytuje všechny nutné informace, a proto Vám bude obsluha připadat zcela jednoduchá.

Možnost kombinace regulace
Možnost kombinace regulace

Tento kotel je možno kombinovat se všemi prostorovými i ekvitermními regulátory Junkers. Proto se požadovaná teplota v obytných prostorech dá nejen plynule nastavit, ale hlavně spolehlivě, úsporně a rovnoměrně udržovat.

Typ kotle
ZWSB 22/28-3 E
Energetický štítek 7716701501
Odtah spalin turbo
Tepelný výkon [kW] 8,0 - 28,0
Objem zásobníku [l] 42
Minimální doba ohřevu na 60 °C [min] 9
Maximální průtočné množství TV při 40 °C [l/min] 14
Normovaný stupeň využití [%] 109
Třída NOx 5
Elektrické krytí [IP] X4D
Rozměry kotle v/š/h [mm] 890/600/482
Celková hmotnost kotle bez obalu [kg] 65,9
Směrnice EU pro fluorované skleníkové plyny 517/2014
 
Typ chladícího prostředku
Potenciál globálního oteplování - GWP (kgCO2-eq)
Plnicí množství chladícího prostředku (kg)
Plnicí množství chladícího prostředku (toCO2-eq)
Konstrukce chladicího okruhu
 

Plynové závěsné kondenzační kotle řady Cerapur

Plynový závěsný kondenzační kotel CerapurSmart/Comfort v interiéru Firma Junkers nabízí celou řadu kondenzačních kotlů řady Cerapur (CerapurSmart, CerapurComfort a CerapurAcu s vestavěným vrstveným zásobníkem teplé vody). Díky patentovanému softwaru a řídicí jednotce Bosch Heatronic® třetí generace jsou kotle schopné aktivně komunikovat také se solárními systémy.

Kondenzační kotle upoutají nejen svým vzhledem, ale i přívětivou jednoduchou obsluhou a širokou nabídkou příslušenství. Řídicí elektronika Bosch Heatronic® třetí generace umožňuje nejen správně a úsporně řídit kotel, ale ve spojení s vhodnou regulací i celý systém.

Sestava kotle CerapurSmart/Comfort s nepřímo ohřívaným zásobníkem teplé vody Díky nízké hladině provozního hluku (do 38 dB při provozu vytápění), normovanému stupni využití až 109 %, nízkým emisím a označení Ekologicky šetrný výrobek, jsou navíc maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Regulátory FR 110, FW 100 a FW 200 se pak starají o úsporný elektrický příkon. Elektronika Bosch řídí inteligentně chod čerpadla, které neběží 24 hodin denně, ale pouze potřebnou vypočítanou dobu. Tato nepatrná změna v servisním nastavení přinese úsporu elektrické energie cca 1.000,-Kč/rok.

Elektronická řídicí jednotka Bosch Hetronic III s vestavěnou regulací Kompletní řada kotlů je vybavena množstvím komfortních funkcí, které lze nastavit na ovládacím displeji všech kotlů. Patří sem například funkce ECO/COM, zobrazení nestandardních stavů na displeji, popř. jejich přenastavení resetovacím tlačítkem, funkce uzamčení všech ovládacích prvků na kotli pouhým zmáčknutím tlačítek, což uzamkne ovládací prvky v nastavené poloze a náhodná obsluha např. malé děti, nemají možnost způsob vytápění ovlivnit.
Současně s těmito kotli nabízí Junkers nepřímo ohřívané zásobníky ST 65 a ST 120/160-2E ve stejném designu.

Prostorové (FR) a ekvitermní (FW) regulátory

Junkers přinášejí různé varianty zapojení a řízení topných systémů včetně řízení solárního ohřevu teplé vody nebo i solární podpory vytápění. Nepřehlédnutelný je elegantní vzhled jednotlivých komponentů a samozřejmostí je snadná obsluha a menu v českém jazyce.

Modulární koncepce regulátorů umožňuje vysokou variabilitu, a tím možnost řídit vysoký počet různě členěných topných systémů. Regulace může řídit až 10 topných okruhů a ohřev teplé vody s použitím solárního ohřevu i bez něj.

Optimální propojení se solárními systémy

Úspora energie se SolarInside Pro optimální kombinaci plynových spotřebičů se solární energií vyvinula firma Junkers revoluční systém řízení. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství slunečního záření a redukuje tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % nižší spotřeba plynu. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů. Se solárním systémem Junkers můžete ušetřit až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění.
Sestava plynového kotle CerapurSmart/Comfort a nepřímo ohřívaného zásobníku teplé vody
Pokud hledáte kotel s výhodným poměrem cena/výkon, který nabízí veškeré výhody kondenzační techniky a kromě toho je také mimořádně tichý a kompaktní, je to právě plynový kondenzační kotel CerapurSmart (14, 22, 28 kW). Zajímavý je i kotel s výkonem 14 kW s možností odvodu spalin přes obvodovou zeď (dle nové ČSN 73 4201). Dle této normy je možné řešit odvod spalin u rodinných domků přes obvodovou zeď v technicky odůvodnitelných případech pouze u kotlů do výkonu 14 kW.

Plynový kondenzační kotel CerapurComfort (16, 28, 30 a 42 kW) je kotel nejvyšší třídy. Odhlučnění kotle pomocí speciální zvukově izolační podložky, trojcestným ventilem s krokovým motorkem, elektronicky řízeným čerpadlem, snímáním zpátečky NTC čidlem atd., posouvá tento kotel na nejvyšší příčku v kondenzační technice.

Díky zvětšenému deskovému výměníku, turbíně a příslušným NTC čidlům ve spolupráci s Bosch Heatronic® III umožňují kombinované kotle (provedení s průtokovým ohřevem teplé vody) dodávat teplou vodu na velmi vysoké úrovni. Splňují tak vysoké nároky na přípravu teplé vody a to vše je zařadilo do komfortní třídy označené třemi hvězdičkami podle směrnice EU 92/42/EC respektive EN 13203.

Kotle CerapurComfort umožňují další zvýšení úspor díky zabudovanému elektronicky řízenému čerpadlu. Neregulovatelná oběhová čerpadla pracují vždy na celý výkon, ačkoli to přes část topné sezóny není vůbec nutné. Přitom zbytečně spotřebovávají energii: na jejich účet jde téměř 10 % celkové spotřeby elektrické energie domácnosti. Elektronicky řízené čerpadlo při správně navolené charakteristice automaticky rozpozná, jaké množství topné vody je zapotřebí, výkon čerpadla se přizpůsobí skutečné potřebě, a tím dodatečně šetří energii. Kondenzační kotle CerapurComfort udělají s plýtváním konec!

Plynový závěsný kondenzační kotel Junkers CerapurAcu s vestavěným zásobníkem Plynový závěsný kondenzační kotel CerapurAcu s vestavěným zásobníkem připravuje teplou vodu prostorově a energeticky úsporným způsobem tzv. vrstveným ohřevem teplé vody. V případě nedostatku místa je díky svým rozměrům a provedení adekvátní náhradou stacionárních kondenzačních jednotek Cerasmartmodul. Moderní vrstvený způsob přípravy teplé vody umožňuje dosahovat až o 17 % vyšší účinnosti než u běžných zásobníků. Voda je ohřívána vysoce výkonným výměníkem, rovnoměrně vtéká do zásobníku, což vede k vrstvení vody. Tím je zajištěno dostatečné množství teplé vody, kdykoliv jí budete potřebovat. Vrstvený zásobník šetří peníze, neboť náklady na přípravu teplé vody jsou nižší než u běžných zásobníků. V číslech: vrstvený zásobník s objemem 42 l nabízí komfort přípravy teplé vody běžného cca 90 l zásobníku.

Rozměry 890 x 600 x 400 mm předurčují tuto kombinaci do prostor, kde je potřeba uspořit místo, ale zachovat velmi vysoký komfort teplé užitkové vody. Při průtoku 4 l/min může neustále dodávat teplou vodu o teplotě 60 °C. Při zvýšení odběru na 10 l/min a po vyčerpání vody o teplotě 60 °C (cca. 80 l) bude kotel dodávat nepřetržitě vodu o teplotě 50 °C na průtokovém principu. Pokud zásobník obsahuje pouze studenou vodu, i přesto je zajištěn vysoký komfort přípravy teplé vody. Kotel změní provozní režim a připravuje vodu na principu průtokového ohřevu. V každém případě se můžete těšit z dostatku teplé vody až 13 l za minutu.

S kotli značky Junkers získáte vždy tu nejpokrokovější technologii, která šetří energii, přírodu i kapsy zákazníků, a to vše při maximálním komfortu.

 
get text from "https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/footnoteText/CS/7716701501"

Související výrobky

 • CW 100

  CW 100

  Zobraz výrobek

  CW 100

  Ekvitermní regulátor ke kotlům s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody, na systémy s jedním topným okruhem.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11456
  CW 100
 • CW 400

  CW 400

  Zobraz výrobek

  CW 400

  Systémový ekvitermní regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (dle příslušenství)

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11457
  CW 400
 

Bližší informace k plynovým kondenzačním kotlům

Bytové domy

Možnosti řešení revitalizace topných soustav v bytových domech se značkou Junkers Bosch.

Prohlédnout si možnosti...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...
 

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie Od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci si přečíst, jak to funguje