Zpět na přehled
 

Kotel CerapurComfort (s průtokovým ohřevem teplé vody)
Kondenzační technika splňující nejvyšší nároky

CerapurComfort - již jméno prozrazuje, co umí nejlépe: zvýšení komfortu s úsporou energie. Nabízí maximální komfort vytápění a přípravy teplé vody, jednoduchou obsluhu, hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí. Zvláštní výhody: elektronicky řízené čerpadlo s mimořádně nízkou spotřebou energie a dodatečná zvuková izolace zajišťuje velmi tichý provoz.

Kombinovaná varianta kotle pro vytápění s průtokovým ohřevem vody je obzvlášť vhodná pro bytové jednotky s maximálně 3 odběrnými místy (např. dřez, umyvadlo, vana), kde není místa nazbyt.

Kotle CerapurComfort jsou nově vybaveny energeticky úsporným oběhovým čerpadlem a splňují tak nové legislativní směrnice a nařízení EU týkající se prodeje zdrojů tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

 • Obrázek 1 z 5

   
 • Obrázek 1 z 5

   
 
Plynový kondenzační kotel CerapurComfort
Informační list výrobku
Poznamenat
 

Výhody na první pohled

 • energeticky úsporný kotel s vysokým normovaným stupněm využití až 109 %
 • patentovaný algoritmus SolarInside pro optimální využívání solární energie
 • nastavitelné individuální zásobování teplou vodou pomocí tlačítka COM/ECO
 • elektronicky řízené čerpadlo s nízkou spotřebou elektrické energie
 • šetrný k životnímu prostředí obzvláště nízkými emisemi
 • tichý provoz kolem 34 dB(A) zajišťuje speciální izolace
 • jednoduchá obsluha kotle díky elektronické řídicí jednotce Bosch Heatronic® III a textovému displej vestavěné regulace
 • kompatibilní se solárním systémem
 • na nestandardní provozní stavy kotle upozorní zvukový signál

Nejvyšší komfort přípravy teplé vody

Použitím deskového tepelného výměníku, tzv. mikroakumulátoru, je možné u kombinovaného provedení kotle (s průtokovým ohřevem) využívat ekonomicky výhodný efekt kondenzace i pro přípravu TV. Tyto kotle jsou vybaveny funkcí komfortního předehřevu, tzv. ECO/COM, umožňující získat TV okamžitě nebo v průběhu několika sekund.

Regulovatelný komfort je úsporný komfort

CerapurComfort je skutečným mistrem v úspoře energie: kondenzační technika umožňuje maximální využití tepla z dodávaného paliva, a tak omezuje spotřebu plynu na minimum. Díky elektronicky řízenému čerpadlu má CerapurComfort také co říci k tématu úspory elektrické energie. Neregulovatelná oběhová čerpadla pracují vždy na celý výkon, ačkoli to přes část topné sezóny není vůbec nutné. Přitom zbytečně potřebovávají energii: na jejich účet jde téměř 10 % celkové spotřeby elektrické energie domácnosti. Elektronicky řízené čerpadlo automaticky rozpozná, jaké množství tepla je zapotřebí, výkon čerpadla se přizpůsobí skutečné potřebě, a tím dodatečně šetří energii. Kondenzační kotle CerapurComfort udělají s plýtváním konec!

Předpověď: slunečno a teplo

CerapurComfort obsahuje elektronickou řídicí jednotku Bosch Heatronic® III, která komunikuje se solárním řídicím modulem Junkers. Lze tak dodatečně využívat sluneční záření k získávání energie. Úspora je značná: se solárním systémem Junkers můžete ušetřit až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění.

 
Kotlíková dotace

Na tento výrobek je možné čerpat podporu v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíkové dotace.

Video

Patentovaný algoritmus Solar inside

Technické informace k jednotlivým produktovým variantám

Možnost připojení solárního systému
Možnost připojení solárního systému

Tento kotel lze snadno kombinovat se solárními panely Junkers. Pro přípravu teplé vody tak navíc můžete využívat sluneční energii.

Úsporný kotel
Úsporný kotel

Díky plynulé regulaci výkonu lze oproti běžné regulaci dosáhnout více než 10% úspory nákladů. To znamená, že spotřeba energie je závislá na skutečné potřebě tepla a teplé vody. Kotel se nezapíná a nevypíná stále. To je výhoda, která se pozitivně projeví při každém vyúčtování.

Výstražný zvukový signál
Výstražný zvukový signál

Tento kotel je vybaven vypínacím výstražným zvukovým signálem tj. na nestandardní provozní stav kotle Vás okamžitě upozorní zvukový signál.

Ochrana před dětmi
Ochrana před dětmi

Ochrana proti změně nastavených parametrů.

Tichý provoz - **
Tichý provoz - **

Díky dodatečné zvukotěsné izolaci je tento kotel velmi tichý - i při maximálním výkonu pracuje velmi tiše.

3-hvězdičkový komfort teplé vody
3-hvězdičkový komfort teplé vody

Tento kotel nabízí 3-hvězdičkový komfort teplé vody: to znamená, že teplá voda je k dispozici téměř okamžitě s konstantní výstupní teplotou.

Jednoduché ovládání
Jednoduché ovládání

Multifunkční textový displej regulátoru Vám poskytuje všechny nutné informace, a proto Vám bude obsluha připadat zcela jednoduchá.

Možnost kombinace regulace
Možnost kombinace regulace

Tento kotel je možno kombinovat se všemi prostorovými i ekvitermními regulátory Junkers. Proto se požadovaná teplota v obytných prostorech dá nejen plynule nastavit, ale hlavně spolehlivě, úsporně a rovnoměrně udržovat.

Typ kotle
ZWBR 30-3 E
Energetický štítek
Odtah spalin turbo
Tepelný výkon [kW] 7,1 - 30,6
Maximální průtočné množství TV při 40 °C [l/min] 14,2
Normovaný stupeň využití [%] 109
Třída NOx 5
Elektrické krytí [IP] X4D
Rozměry kotle v/š/h [mm] 850/440/350
Celková hmotnost kotle bez obalu [kg] 50,5
SVT kód SVT20522
Směrnice EU pro fluorované skleníkové plyny 517/2014
 
Typ chladícího prostředku
Potenciál globálního oteplování - GWP (kgCO2-eq)
Plnicí množství chladícího prostředku (kg)
Plnicí množství chladícího prostředku (toCO2-eq)
Konstrukce chladicího okruhu
 

Plynové závěsné kondenzační kotle řady Cerapur

Plynový závěsný kondenzační kotel CerapurSmart/Comfort v interiéru Firma Junkers nabízí celou řadu kondenzačních kotlů řady Cerapur (CerapurSmart, CerapurComfort a CerapurAcu s vestavěným vrstveným zásobníkem teplé vody). Díky patentovanému softwaru a řídicí jednotce Bosch Heatronic® třetí generace jsou kotle schopné aktivně komunikovat také se solárními systémy.

Kondenzační kotle upoutají nejen svým vzhledem, ale i přívětivou jednoduchou obsluhou a širokou nabídkou příslušenství. Řídicí elektronika Bosch Heatronic® třetí generace umožňuje nejen správně a úsporně řídit kotel, ale ve spojení s vhodnou regulací i celý systém.

Sestava kotle CerapurSmart/Comfort s nepřímo ohřívaným zásobníkem teplé vody Díky nízké hladině provozního hluku (do 38 dB při provozu vytápění), normovanému stupni využití až 109 %, nízkým emisím a označení Ekologicky šetrný výrobek, jsou navíc maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Regulátory FR 110, FW 100 a FW 200 se pak starají o úsporný elektrický příkon. Elektronika Bosch řídí inteligentně chod čerpadla, které neběží 24 hodin denně, ale pouze potřebnou vypočítanou dobu. Tato nepatrná změna v servisním nastavení přinese úsporu elektrické energie cca 1.000,-Kč/rok.

Elektronická řídicí jednotka Bosch Hetronic III s vestavěnou regulací Kompletní řada kotlů je vybavena množstvím komfortních funkcí, které lze nastavit na ovládacím displeji všech kotlů. Patří sem například funkce ECO/COM, zobrazení nestandardních stavů na displeji, popř. jejich přenastavení resetovacím tlačítkem, funkce uzamčení všech ovládacích prvků na kotli pouhým zmáčknutím tlačítek, což uzamkne ovládací prvky v nastavené poloze a náhodná obsluha např. malé děti, nemají možnost způsob vytápění ovlivnit.
Současně s těmito kotli nabízí Junkers nepřímo ohřívané zásobníky ST 65 a ST 120/160-2E ve stejném designu.

Prostorové (FR) a ekvitermní (FW) regulátory

Junkers přinášejí různé varianty zapojení a řízení topných systémů včetně řízení solárního ohřevu teplé vody nebo i solární podpory vytápění. Nepřehlédnutelný je elegantní vzhled jednotlivých komponentů a samozřejmostí je snadná obsluha a menu v českém jazyce.

Modulární koncepce regulátorů umožňuje vysokou variabilitu, a tím možnost řídit vysoký počet různě členěných topných systémů. Regulace může řídit až 10 topných okruhů a ohřev teplé vody s použitím solárního ohřevu i bez něj.

Optimální propojení se solárními systémy

Úspora energie se SolarInside Pro optimální kombinaci plynových spotřebičů se solární energií vyvinula firma Junkers revoluční systém řízení. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství slunečního záření a redukuje tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % nižší spotřeba plynu. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů. Se solárním systémem Junkers můžete ušetřit až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění.
Sestava plynového kotle CerapurSmart/Comfort a nepřímo ohřívaného zásobníku teplé vody
Pokud hledáte kotel s výhodným poměrem cena/výkon, který nabízí veškeré výhody kondenzační techniky a kromě toho je také mimořádně tichý a kompaktní, je to právě plynový kondenzační kotel CerapurSmart (14, 22, 28 kW). Zajímavý je i kotel s výkonem 14 kW s možností odvodu spalin přes obvodovou zeď (dle nové ČSN 73 4201). Dle této normy je možné řešit odvod spalin u rodinných domků přes obvodovou zeď v technicky odůvodnitelných případech pouze u kotlů do výkonu 14 kW.

Plynový kondenzační kotel CerapurComfort (16, 28, 30 a 42 kW) je kotel nejvyšší třídy. Odhlučnění kotle pomocí speciální zvukově izolační podložky, trojcestným ventilem s krokovým motorkem, elektronicky řízeným čerpadlem, snímáním zpátečky NTC čidlem atd., posouvá tento kotel na nejvyšší příčku v kondenzační technice.

Díky zvětšenému deskovému výměníku, turbíně a příslušným NTC čidlům ve spolupráci s Bosch Heatronic® III umožňují kombinované kotle (provedení s průtokovým ohřevem teplé vody) dodávat teplou vodu na velmi vysoké úrovni. Splňují tak vysoké nároky na přípravu teplé vody a to vše je zařadilo do komfortní třídy označené třemi hvězdičkami podle směrnice EU 92/42/EC respektive EN 13203.

Kotle CerapurComfort umožňují další zvýšení úspor díky zabudovanému elektronicky řízenému čerpadlu. Neregulovatelná oběhová čerpadla pracují vždy na celý výkon, ačkoli to přes část topné sezóny není vůbec nutné. Přitom zbytečně spotřebovávají energii: na jejich účet jde téměř 10 % celkové spotřeby elektrické energie domácnosti. Elektronicky řízené čerpadlo při správně navolené charakteristice automaticky rozpozná, jaké množství topné vody je zapotřebí, výkon čerpadla se přizpůsobí skutečné potřebě, a tím dodatečně šetří energii. Kondenzační kotle CerapurComfort udělají s plýtváním konec!

Plynový závěsný kondenzační kotel Junkers CerapurAcu s vestavěným zásobníkem Plynový závěsný kondenzační kotel CerapurAcu s vestavěným zásobníkem připravuje teplou vodu prostorově a energeticky úsporným způsobem tzv. vrstveným ohřevem teplé vody. V případě nedostatku místa je díky svým rozměrům a provedení adekvátní náhradou stacionárních kondenzačních jednotek Cerasmartmodul. Moderní vrstvený způsob přípravy teplé vody umožňuje dosahovat až o 17 % vyšší účinnosti než u běžných zásobníků. Voda je ohřívána vysoce výkonným výměníkem, rovnoměrně vtéká do zásobníku, což vede k vrstvení vody. Tím je zajištěno dostatečné množství teplé vody, kdykoliv jí budete potřebovat. Vrstvený zásobník šetří peníze, neboť náklady na přípravu teplé vody jsou nižší než u běžných zásobníků. V číslech: vrstvený zásobník s objemem 42 l nabízí komfort přípravy teplé vody běžného cca 90 l zásobníku.

Rozměry 890 x 600 x 400 mm předurčují tuto kombinaci do prostor, kde je potřeba uspořit místo, ale zachovat velmi vysoký komfort teplé užitkové vody. Při průtoku 4 l/min může neustále dodávat teplou vodu o teplotě 60 °C. Při zvýšení odběru na 10 l/min a po vyčerpání vody o teplotě 60 °C (cca. 80 l) bude kotel dodávat nepřetržitě vodu o teplotě 50 °C na průtokovém principu. Pokud zásobník obsahuje pouze studenou vodu, i přesto je zajištěn vysoký komfort přípravy teplé vody. Kotel změní provozní režim a připravuje vodu na principu průtokového ohřevu. V každém případě se můžete těšit z dostatku teplé vody až 13 l za minutu.

S kotli značky Junkers získáte vždy tu nejpokrokovější technologii, která šetří energii, přírodu i kapsy zákazníků, a to vše při maximálním komfortu.

 
get text from "https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/footnoteText/CS/7738100424"

Související výrobky

 • CR 100

  CR 100

  Zobraz výrobek

  CR 100

  Prostorový regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  705
  CR 100
 • CR 100 RF

  CR 100 RF

  Zobraz výrobek

  CR 100 RF

  Bezdrátový prostorový regulátor a dálkové ovládání pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  28416
  CR 100 RF
 • CW 100

  CW 100

  Zobraz výrobek

  CW 100

  Ekvitermní regulátor ke kotlům s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro vytápění a ohřev teplé vody, na systémy s jedním topným okruhem.

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11456
  CW 100
 • CW 400

  CW 400

  Zobraz výrobek

  CW 400

  Systémový ekvitermní regulátor pro kotle s řídicí jednotkou Bosch Heatronic III a IV pro max. 4 otopné okruhy a 2 okruhy TV (dle příslušenství)

  Přejít na výrobek Poznamenat
  11457
  CW 400
 • Kotel Bosch Condens 2300i W (v sestavě s nepřímo ohř.zásobníkem)

  Kotel Bosch Condens 2300i W (v sestavě s nepřímo ohř.zásobníkem)

  Zobraz výrobek

  Kotel Bosch Condens 2300i W (v sestavě s nepřímo ohř.zásobníkem)

  Nový závěsný kondenzační kotel Condens 2300i W nabízí vysoce kvalitní technické řešení a jednoduchou instalaci. Díky široké nabídce provedení, flexibilním možnostem instalace, atraktivnímu designu a jeho kompaktním rozměrům splňuje požadavky i velmi náročných zákazníků...

  • Výkon kotle v kW: 2,3 – 25,0
  • Rozměry (výška x šířka x hloubka) v mm: 713 x 400 x 300
  Přejít na výrobek Poznamenat
  28097
  Kotel Bosch Condens 2300i W (v sestavě s nepřímo ohř.zásobníkem)
 • Kotel CerapurComfort (v sestavě s nepřímo ohřívaným zásobníkem)

  Kotel CerapurComfort (v sestavě s nepřímo ohřívaným zásobníkem)

  Zobraz výrobek

  Kotel CerapurComfort (v sestavě s nepřímo ohřívaným zásobníkem)

  CerapurComfort - již jméno prozrazuje, co umí nejlépe: zvýšení komfortu s úsporou energie. Nabízí maximální komfort vytápění a přípravy teplé vody, jednoduchou obsluhu, hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí. Zvláštní výhody: elektronicky řízené čerpadlo s mimořádně nízkou spotřebou energie a dodatečná zvuková izolace zajišťuje velmi tichý provoz…

  • Výkon kotle v kW: 3,7 – 27,7
  • Rozměry (výška x šířka x hloubka) v mm: 850 x 440 x 350
  Přejít na výrobek Poznamenat
  8960
  Kotel CerapurComfort (v sestavě s nepřímo ohřívaným zásobníkem)
 

Bližší informace k plynovým kondenzačním kotlům

Bytové domy

Možnosti řešení revitalizace topných soustav v bytových domech se značkou Junkers Bosch.

Prohlédnout si možnosti...

Technologie ve filmu

Zajímá Vás princip jednotlivých technologií, které využívá firma Junkers pro vytápění a ohřev teplé vody? Podívejte se na film.

Chci vidět, jak to funguje...
 

Ceníky

Stáhněte si vždy nejaktuálnější ceníky našich výrobků, aby jste měli neustále přehled o jejich výhodných cenách.

Stáhněte si aktuální ceníky

Technologie Od Junkers

Přečtěte si více informací o jednotlivých typech výrobků a používaných technologiích pro vytápění a ohřev teplé vody.

Chci si přečíst, jak to funguje