Plynové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i
(R)evoluce ve vytápění

Nové kondenzační kotle Bosch Condens 9000i Značka Junkers Bosch uvádí na český trh novou generaci kondenzačních kotlů s velmi zajímavým designem a 3letou zárukou. Rozšíří tak nabídku v kondenzační technice.

Nová řada kondenzačních kotlů vyniká nejen jedinečným a unikátním designem se zaoblenými hranami a bílým případně černým sklem, ale i vysokou provozní spolehlivostí a účinností, velmi nízkými emisemi, jednoduchou instalací a intuitivním ovládáním. Zcela nový dotykový ovládací výklopný panel vede jednoduše uživatele k základnímu nastavení a po odklopení panelu má uživatel, případně servisní technik, možnost řešit další Možnost vložení regulace CW 400 do předního panelu kotle Condens 9000i detailní nastavení na ergonomicky umístěné ekvitermní regulaci CW 400. Robustní konstrukce nových kotlů je pečlivě řešena především s ohledem na možnost rychlé instalace, servisního přístupu z čela kotle a jednoduché údržby. Kotel má shodnou montážní připojovací lištu, jako mají kotle značky Junkers více jak 60 let. Díky osově přenastavitelnému adaptéru pro připojení odkouření a shodným připojovacím rozměrům lze výměnu za starší modely kotlů Junkers řešit rychle, bezproblémově a bez náročných stavebních úprav.

Plynový kotel Bosch Condens 9000i je na český trh dodáván ve čtyřech výkonech - 20, 30, 40 a 50 kW s velmi širokým rozsahem výkonové regulovatelnosti. Právě poměr mezi startovacím a maximálním výkonem, který je cca 1:10, je jednou z hlavních technických předností, kterou přivítá vzhledem k úspornějšímu a tiššímu provozu každý uživatel. Další významnou předností je možnost dovybavení kotle pohotově vestavitelným modulem pro internetové připojení a po stažení aplikace Junkers Home tak bude mít uživatel možnost ovládat kotel a otopnou soustavu prostřednictvím svého chytrého telefonu. Nová řada kotlů se tak snadno začlení i do již existující platformy “chytré domácnosti”.

Vnitřek kotle se vyznačuje precizní a do posledních detailů promyšlenou konstrukcí, testovanou řadou servisních praktiků. Vyniká proto velmi Řez kotlem Bosch Condens 9000i dobrou servisní přístupností, kvalitním a spolehlivým provedením všech dílů. Výměník kotle je řešen jako předchozí typy WB5 - ze slitiny Al-Si-Mg s řadou vývojových vylepšení. Kabely a svorkovnice elektrických připojení jsou provedeny v barevném odlišení dle příslušného určení. Svým umístěním je od sebe oddělena nízkonapěťová část, např. pro regulační moduly a čidla, od standardní, s 230 V přípojkami. Servisní technik se pak v kotli lépe orientuje a předejde se možným chybám v zapojení.

Nové řady kotlů Condens ve výkonovém provedení 20 a 30 kW jsou vybaveny elektronicky řízeným a energeticky velmi úsporným oběhovým čerpadlem. Tyto verze jsou standardně osazeny expanzní nádobou o objemu 15 litrů a třícestným ventilem pro připojení nepřímoohřívaného zásobníku k ohřevu TV. Verze 40 a 50 kW jsou též vybaveny elektronicky řízeným oběhovým čerpadlem, expanzní nádoba se musí řešit externě dle objemu soustavy. Dle potřeby pak bude možné ve všech výkonových verzích nahradit 3 bar vestavěný pojistný ventil za 4 bar z volitelného příslušenství.

Ke kondenzačním kotlům Bosch Condens 9000i a 9000iWM doporučujeme využít službu SERVISplus+, díky které získáte pravidelnou roční údržbu a prodlouženou záruku na 5 let. Více informací naleznete na stránkách www.servis-plus.cz . Registraci je potřeba provést nejpozději do 3 měsíců od uvedení kotle do provozu.

K závěsným kotlům Bosch Condens 9000i...

Ke stacionárním kotlům s integrovaným zásobníkem Bosch Condens 9000iM...