Ohřev teplé vody
Teplá voda vždy, všude a v dostatečném množství

Ohřev teplé vody od Junkers
 

Junkers nabízí vždy vhodné řešení pro přípravu teplé vody do bytů i rodinných domů. Buď jako jeden společný systém včetně vytápění nebo odděleně.

První možnost:

První možnost Teplou vodu ohříváte nezávisle na vytápění pomocí plynového průtokového ohřívače nebo přímo ohřívaného zásobníku.
Plynové průtokové ohřívače se využívají především pro ohřev teplé vody jednotlivých odběrných míst nebo pro skupinové zásobování několika blízko sebe umístěných odběrných míst, např. v kuchyni a koupelně. To platí jak pro rekonstrukce, tak i pro novostavby. Mezi jejich hlavní přednosti patří úsporný průtokový ohřev, snadná instalace a obsluha a především kompaktní rozměry.
Přímo ohřívané zásobníky teplé vody o objemu 120- 290 l je možné použít v bytech i rodinných domech. Výhodou je také možnost současného odběru teplé vody na více místech současně.

Druhá možnost:

Druhá možnost Rozhodnete se pro vytápění s integrovanou přípravou teplé vody - tzv. kombinovaný kotel. Kombinované kotle ohřívají vodu na průtokovém principu a jsou vhodné především do bytů, kde není místa nazbyt. Nemůžete-li tedy postrádat ani kousek plochy pro umístění zásobníku, kombinovaný kotel je pro Vás to správné řešení. Komfort teplé vody lze přitom nastavit zcela individuálně:
'Máte nejvyšší nároky na komfortní dodávku teplé vody a chcete jí mít k dispozici libovolné množství 24 hodin denně? Nebo nejste například přes den doma a rádi byste tento čas využili ke snížení Vašeho účtu za energii prostřednictvím dočasného přerušení ohřevu teplé vody? Vybrané kotle Junkers jsou vybaveny funkcí komfortního předehřevu TV a nabízí tři volitelné režimy umožňující získat TV okamžitě nebo v průběhu několika sekund. Kotel se Vám svým tlačítkem COM/ECO zcela přizpůsobí. Ani při ECO nastavení se však nemusíte zříkat vysokého komfortu. Teplá voda je v případě potřeby k dispozici ve velmi krátkém čase.

  • Vysoký komfort COM

Režim vnitřního předehřevu umožňuje, aby Vám byla teplá voda stále k dispozici, a to okamžitě.

  • Komfort přesně naminutu COM/ECO

Vestavěný modul časových spínacích hodin umožní využívat naplno vysokého komfortu ohřevu TV v závislosti na zvoleném časovém rozvrhu.

  • Komfort na Váš příkaz ECO

Originální nápad firmy Junkers: ovládání komfortu ohřevu TV přímo z odběrného místa pomocí pákové baterie či kohoutku. Jestliže budete chtít v úsporném režimu ECO využít komfortu režimu COM, stačí krátký odběr TV kratší než 5 s. Plynový kotel připraví nezávisle na nastaveném provozním režimu ve velmi krátké době teplou vodu, aniž by Vám studená voda odtékala bez užitku.

Třetí možnost:

Třetí možnost Spojení kotle pro vytápění s nepřímo ohřívaným zásobníkem. Naše zásobníky pojmou velké množství teplé vody a díky vysoce kvalitní izolaci mají minimální tepelné ztráty.
Kromě toho jsou podle situace v bytě, vkusu a osobní potřeby k dispozici v mnoha různých variantách: závěsné nebo stacionární, hranaté nebo kulaté zásobníky a především v různých objemech.
Kapacita se řídí počtem osob v domácnosti a Vašimi individuálními nároky na komfort, např. se zásobníkem ST 120-2 E máte k dispozici 115 litrů TV a doba jejího ohřevu na 60°C je cca 30 minut při topném výkonu 25 kW.

Čtvrtá možnost:

Čtvrtá možnost Pořídíte si kotel s vestavěným zásobníkem. V takovém řešení je skryto obojí: vysoký komfort ohřevu teplé vody na straně jedné a úspora místa na straně druhé.

 

Průtokový princip - hospodárněji to již nejde

Teplá voda je ohřívána až tehdy, je-li skutečně potřeba.

Více o využití průtokového ohřevu...

Zásobníky s vrstveným ohřevem teplé vody

Až o 17 % vyšší účinnosti než u běžných zásobníků

Jak funguje vrstvený ohřev teplé vody...