Regulátory se solárním algoritmem SolarInside pro kotle s Bosch Heatronic

Jedním z nejzajímavějších systémových řešení budoucnosti je kombinace efektivní kondenzační techniky se solárními systémy. Z dobrých důvodů dnes musí systémy pro vytápění a přípravu teplé vody splňovat množství požadavků. Kdo chce využívat všech těchto výhod, má to dnes naprosto jednoduché, neboť díky nové generaci regulátorů Junkers jsou všechny naše kotle s elektronikou Bosch Heatronic 3 schopné reagovat na intenzitu slunečního záření. Tuto naši patentovanou světovou novinku, která dokáže optimalizovat souhru kondenzační techniky a solárních systémů nazýváme SolarInside. Algoritmus je schopen reagovat na intenzitu slunečního záření a tím omezovat spotřebu plynu.

Aktivní solární optimalizace

Inteligentní systém algoritmů ukládá data o solárním výnosu v místě instalace. Získaná data se porovnávají s aktuálními údaji o počasí a zjišťuje se možný solární výnos. Po porovnání může teplota v zásobníku při očekávání solárních výnosů klesnout o stanovenou hodnotu. K průměrné 60% roční úspoře při solárním ohřevu teplé vody tak můžete získat se SolarInside ještě navíc dalších 15 %.

 

Pasivní solární optimalizace

Solární optimalizace může na přání ovlivňovat také vytápění. Základem je využívání dodatečné sluneční energie, která se do budovy dostává přes jižní okna. Také zde, stejně jako u aktivní solární optimalizace, shromažďuje regulátor hodnoty o počasí v místě instalace ihned po uvedení do provozu. Když je dodatečná sluneční energie k dispozici, systém je schopen to rozpoznat a snížit náběhovou teplotu u vytápění. To umožňuje snížení spotřeby energie na vytápění až o dalších 5 %.

 

Komfort je věc nastavení

Regulátor se stará se o ideální tepelnou pohodu a o splnění každého individuálního požadavku.

Druhy regulátorů...

Regulátory se solárním algoritmem SolarInside pro kotle s Bosch Heatronic

Nejvyšší možná úspora díky patentovanému algoritmu SolarInside

Více o algoritmu SolarInside...