Patentovaný algoritmus SolarInside

Maximální solární zisk díky SolarInside

Snižte Váš účet za energii kombinací solárního a kondenzačního systému, a to bez ztráty tepelného komfortu.

Naše patentovaná světová novinka SolarInside optimalizuje souhru kondenzačního vytápění a solárního systému

Princip je prostý: Solární zařízení a kondenzační systém pracují zásadně "v týmu" - za každého počasí je tak zaručen konstantní komfort vytápění a ohřevu teplé vody. Díky patentovanému systému algoritmů SolarInside můžete k průměrné 60 % roční úspoře při přípravě teplé vody získat ještě další dodatečnou úsporu energie v podobě až 15 % při přípravě teplé vody a 5 % u vytápění.

Využijte výhod nové generace regulátorů. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství solárního záření a redukuje tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % nižší spotřeba plynu. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů. Displej Vám navíc přesně ukáže, jak vysoký je aktuální solární zisk.

Aktivní solární optimalizace

Inteligentní systém algoritmů ukládá data o solárním výnosu v místě instalace. Získaná data se porovnávají s aktuálními údaji o počasí a zjišťuje se možný solární výnos. Po porovnání může teplota v zásobníku při očekávání solárních výnosů klesnout o stanovenou hodnotu. K průměrné 60% roční úspoře při solárním ohřevu teplé vody tak můžete získat se SolarInside ještě navíc dalších 15 %.

 

Pasivní solární optimalizace

Solární optimalizace může na přání ovlivňovat také vytápění. Základem je využívání dodatečné sluneční energie, která se do budovy dostává přes jižní okna. Také zde, stejně jako u aktivní solární optimalizace, shromažďuje regulátor hodnoty o počasí v místě instalace ihned po uvedení do provozu .Když je dodatečná sluneční energie k dispozici, systém je schopen to rozpoznat a snížit náběhovou teplotu u vytápění. To umožňuje snížení spotřeby energie na vytápění až o dalších 5 %.

 

Princip získávání solární energie

Solární kolektor funguje - zjednodušeně řečeno - jako zahradní hadice ležící na slunci

Jak fungují solární systémy...

Teplo a teplá voda ohřáté silou slunce

Teplo a teplá voda bez zbytečně vysokých účtů za energii

Více o solárním vytápění a ohřevu teplé vody...
 

Čísla a fakta

Slunce skrývá obrovský potenciál

Sluneční energie v číslech...

Patentovaný algoritmus SolarInside

Nejvyšší možná úspora díky patentovanému algoritmu SolarInside

Více o algoritmu SolarInside...