Teplo a teplá voda ohřáté silou slunce

Solární ohřev teplé vody

Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří.

Správná velikost pro optimální výsledky:

Plocha kolektorů Vašeho solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti - tak dosáhnete optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. Orientačně: v průměru se počítá s denní potřebou teplé vody 40 l na osobu - z toho vyplývá potřebná plocha kolektoru přibližně 1,2 m² na osobu. Kolektory o ploše 5 m² stačí zásobit čtyřčlennou rodinu dostatkem teplé vody

Slunečné vyhlídky se solární energií:

Podíl solární energie na přípravě teplé vody Solární systémy Junkers jsou opravdovými mistry, pokud se jedná o přeměnu sluneční energie na využitelné teplo. Se solárním systémem pro přípravu teplé vody lze ročně ušetřit v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody - v létě dokonce až 100 %.

Solární vytápění a ohřev teplé vody

Chcete ještě více využívat solární energii? Solárním systémem lze buď doplnit stávající vytápění nebo s ním můžete zcela nově vytvořit energeticky optimalizované řešení pro vytápění a přípravu teplé vody. Pro maximální možnou energetickou účinnost zkombinujte solární systém s plynovými kondenzačními kotli.

Pro nižší účet za energii:

Graf potřeby tepla Ušetřete až 30 % celkových nákladů za energii na vytápění a přípravu teplé vody! Tyto údaje jsou vztaženy na čtyřčlennou domácnost bydlící v nízkoenergetickém domě s plochou kolektorů 10 m² a 750 l kombinovaným zásobníkem.

Zpět na solární systémy

 

Princip získávání solární energie

Solární kolektor funguje - zjednodušeně řečeno - jako zahradní hadice ležící na slunci

Jak fungují solární systémy...

Teplo a teplá voda ohřáté silou slunce

Teplo a teplá voda bez zbytečně vysokých účtů za energii

Více o solárním vytápění a ohřevu teplé vody...
 

Čísla a fakta

Slunce skrývá obrovský potenciál

Sluneční energie v číslech...

Patentovaný algoritmus SolarInside

Nejvyšší možná úspora díky patentovanému algoritmu SolarInside

Více o algoritmu SolarInside...