Jak vybrat tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody?

Tepelné čerpadlo je mimořádně účinný výrobce energie

Co znamená COP?

COP určuje účinnost tepelného čerpadla, tedy jaký tepelný výkon získá z 1 kW dodané energie (při COP 3,5 je z 1 kW dodané energie vyrobeno 3,5 kW energie). Čím je tento koeficient vyšší, tím vyšší je i účinnost tepelného čerpadla a tím nižší jsou provozní náklady. Tepelné čerpadlo může během roku dosahovat různých hodnot COP, závisí to na mnoha parametrech (teplota vzduchu, požadovaná teplota výstupní vody, příslušenství atd.), proto je důležité porovnávat čerpadla stejné konstrukce a v parametrech určených dle stejné normy.

Jaké jsou výhody technologie tepelného čerpadla ?

Především je to nízká spotřeba energie. Pomocí tepelného čerpadla můžete ušetřit až 70 % nákladů na přípravu teplé vody ve srovnání s konvenčním systémem. Protože je teplo ze vzduchu nevyčerpatelným zdrojem, je tepelné čerpadlo považováno za technologii využívající obnovitelné zdroje energie. Dalšími výhodami je jednoduchá a rychlá instalace a samozřejmě nízké emise.

Proč je důležitá velikost nádrže a teplota v ní?

Dostatečná kapacita v nádrži je předpokladem pro konstantní dodávku teplé vody. Zároveň také zaručí, aby bylo dosaženo požadované teploty. Vysoká teplota v nádrži je důležitá ze dvou důvodu. Za prvé, aby zajistila dostatečný komfort teplé vody. A za druhé, aby zabránila vzniku a množení bakterií v zásobníků. Při výběru také zohledněte, jestli je tepelné čerpadlo vybaveno funkcí Legionella, která zajištuje hygienicky nezávadné podmínky v zásobníku.

Proč si vybrat tepelné čerpadlo Junkers?

Rozhodněte se pro značku kvality. Odměnou Vám bude životnost, bezproblémový provoz a široká servisní síť po celé České republice. Vysoce kvalitní materiály a zpracování jsou klíčem k tomu, aby tepelné čerpadlo pracovalo spolehlivě mnoho let. Nízká hlučnost, rychlá a jednoduchá obsluha a dostupnost náhradních dílů jsou dalšími faktory spojenými s prémiovou značkou Junkers.

Zpět k tepelným čerpadlům

 

Proč se Vám tepelné čerpadlo vyplatí?

Tepelné čerpadlo využívá až ze 75 % obnovitelné zdroje

Výhody tepelného čerpadla...