Zemní plyn. Ekologický a dostupný zdroj energie

Zemní plyn
 

Hledáte dostupné zásobování energií? Využijte nesporných výhod, které nabízí zemní plyn. Junkers je specialistou na ekologické plynové kotle, které pracují spolehlivě a účinně.

Zemní plyn - čistý zdroj energie

Hlavní složkou zemního plynu je methan, u kterého při spalování, v porovnání s ostatními fosilními palivy, nevznikají ve velkém množství emise oxidu uhličitého (CO2).

Zemní plyn patří mezi důležité součásti dnešního zásobování energiemi. Mezi fosilními palivy totiž patří k těm neúspornějším - hoří čistě a díky tomu má velkou výhřevnost. Zemní plyn je zároveň nejekologičtějším fosilním zdrojem energie, protože při jeho spalování vzniká minimum skleníkových plynů.

Plynové kotle Junkers se v současné době staly synonymem pro efektivní a ekonomické využití energie zemního plynu. Tuto revoluci spustily především klasické a kondenzační plynové kotle, které jsou k dostání v mnoha provedeních (například z pohledu výkonnosti, ohřevu teplé vody, odtahu spalin, apod.). Ať se tedy rozhodnete pro kterýkoliv typ, máte vždy jistotu, že kupujete spolehlivý, vysoce efektivní a ekologický zdroj vytápění.

Jaké jsou hlavní výhody plynových kotlů?

  • nízká počáteční investice
  • kompaktní rozměry (kotel zabírá minimum prostoru)
  • plynové kotle lze kombinovat s jinými technologiemi (např. se solárními systémy)
  • minimální produkce CO2
  • podzemní přeprava plynu nezatěžuje silniční dopravu

Plynové kotle Junkers jsou vhodné především pro byty a menší i větší rodinné domy. Abyste si mohli plynový kotel pořídit a efektivně jej využívat, nutností je zavedená plynová přípojka.

Bezpečnost plynových spotřebičů

Moderní plynové kotle Junkers mají vysokou úroveň bezpečnosti. Podléhají totiž přísným bezpečnostním normám, které kladou důraz na maximální bezpečnost uživatele. Zároveň se snažíme jejich technickou úroveň dále rozvíjet, zdokonalovat a inovovat, což nám pomáhá držet se na špičce v tomto oboru.

Zpět na Ekologické zdroje energie