Solární energie - teplo ze slunce

Solární energie
 

Slunce je spolehlivým a nevyčerpatelným zdrojem energie, který je navíc zcela zdarma. Využijte tento potenciál pro svůj domov a získejte tak prospěch z ekologicky čisté energie. Tuto možnost poskytují například solární systémy Junkers.

Solární systém dokáže od začátku dubna do začátku října pokrýt veškerou spotřebu teplé vody v domácnosti. Polovinu roku tak máte k dispozici teplou vodu zdarma. Solární systémy lze využít i na podporu vytápění domácnosti. Solární kolektory navíc pracují i v zimě, kdy efektivně předehřívají vodu a snižují tak náklady za energii z dalších zdrojů.

Životnost současných solárních systémů se odhaduje na nejméně 25 let, přičemž celý systém nemá mimo čerpadla žádné součásti, které by podléhaly mechanickému opotřebení či korozi.

Výhody solárních systémů

  • bezplatná energie pro vytápění a přípravu teplé vody
  • nezávislost na rostoucích cenách energií
  • rychlá návratnost investic
  • solární systémy Junkers ročně uspoří až 60 % energie na přípravu teplé vody a až 30 % energie na vytápění
  • solární zařízení zvyšují hodnotu nemovitosti
  • značná redukce emisí CO2

Solární systémy jsou ideální pro menší i větší rodinné domy nebo nízkoenergetické bydlení. Nejsou však vhodné pro domy s nedostatkem prostoru nebo domy zastíněné stromy nebo okolními budovami. Pro solární systémy je tedy třeba dostatečný prostor pro instalaci solárních kolektorů, např. na střeše, a nezastíněná střecha orientovaná k jihu, západu nebo východu.

Solární energie – trvale k dispozici a navíc zcela zdarma

Sluneční energie nahrazuje stále větší část energie z fosilních paliv, jejichž zásoby pomalu docházejí. Potenciál tohoto bezplatného zdroje energie je však stále čerpán jen v nepatrném množství. V podobě slunečního záření na zem dopadne během 20 minut tolik energie, kolik spotřebuje celé lidstvo za jeden rok. Získejte prospěch ze solární energie a podpořte tak trvale udržitelný rozvoj.

Síla slunce ze tří světových stran

Moderní technologie umožňuje využívat sluneční energii stále efektivněji. Plocha střechy nemusí nutně směřovat na jih, aby mohla sloužit jako vhodná plocha pro solární kolektory Junkers. I při odchylce 45° na jihovýchod či jihozápad pracují solární kolektory efektivně a s velkou energetickou výtěžností.

Zpět na Ekologické zdroje energie